zimní Slovenský ráj

před devíti roky

zimní Slovenský ráj

Slovenský ráj byl vyhlášený r. 1964 za chráněnou krajinnou oblast a v r. 1988 za NP. Má rozlohu 19 763 ha

a ochranné pásmo  13 011 ha.

    O půlnoci ze čtvrtku na pátek (29/30.1. 2015) jsme vyjeli autobusem z Brna do Olomouce, kde jsme vzali ještě nějaké turisty a dva průvodce.

Po šesté hodině jsme se narychlo ubytovali v Popradském hotelu Gerlach.

    Po necelé hodině jsme dojeli do Hrabušic -Pila, odtud po svých do doliny Velký Sokol a pak cestou necestou za stálého sněžení přez Suchou Bělou do Podlesoku. Tam jsme na nějakou dobu zapadli do hospody. Na povel průvodce jsme zaplatili a šli na autobus. Tem přijel  za 20 min. s řetězama na kolech a asi po dvou hodinách (v 18 hod ) jsme dojeli do hotelu. Večeři jsme měli při svíčkách – a čelovkách (v půlce Popradu nešel do 20:30 hod proud). Po večeři sprcha a hurá na večírek který se konal tradičně na chodbě ve 4. patře.

   Sobota : po snídani v 9 hod odjíždíme do Podlesoku . Po 12 hod jsme skoro na místě a zbytek docházíme pěšky (viz fotka č.761 ve fotogalerii), jdeme mokrou Suchou Belou. Když si průvodce nabral dvakrát do bot mění trasu. Jdeme prudce do kopce až dojdeme na cestu. Po ní ti  " lepší " pokračují do kopce plánovanou trasou a my " normální turisti " jdeme do Podlesoku na pivo. Hospoda byla zavřená , tak si dáváme pod přístřeškem svačinu z vlastních zásob. Po odpočinku vycházíme na Prielom Hornádu a poté do Hrabušic k našemu autobusu. Obě skupiny přichází ve stejném čase.

   Cesty  už jsou v pohodě. Po včasné večeři  se jedeme na dvě hodiny  ( 19 – 21 hod ) vyhřát do termálu Vrbov. Přijíždíme před

22 hod a ty které nepřemohla únava mají večírek na 4. patře.

   Neděle : změna plánu , jedeme na Štrbské Pleso , někdo jde na tůru a někdo ( i já ) se jen tak poflakuje po okolí .

   Ve 13:00 hod odjíždíme směr Brno.

  Plánovaný harmonogram jsme kvůli počasí moc nedodrželi , že bych to za rok zkusil zase ?

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.